Shareweek 2019 – jakie blogi czytam i polecam

shareweek 2019

To mój pierwszy wpis związany z akcją Shareweek, organizowaną przez Andrzeja Tucholskiego. Chodzi w niej o polecenie 3 blogów, które regularnie czytasz i sobie cenisz. No to mam kilka perełek.

#1: pwlk.pl

Paweł Kadysz na swoim blogu pisze głównie o produktywności, nawykach czy polecanych książkach. Niby takich blogów są setki, ale Paweł wyróżnia się tym, że publikuje same konkrety.

Z niecierpliwością czekam na nowe wpisy, które pojawiają się w każdy wtorek. Autor dzieli się w dużej mierze własnymi doświadczeniami, porażkami i sukcesami. To pozwala łatwiej przyswoić sobie przekazywaną wiedzę.

Wpisy są przede wszystkim szczere i autentyczne. I chyba dlatego ten blog tak do mnie trafia.

Ogromnymi plusami bloga są minimalistyczny design bloga i cudowna typografia. Czyta się to z przyjemnością. 99% blogów powinno się uczyć od Pawła!

Blog Pawła Kadysza

#2: rafalruba.pl

Długie, przemyślane, szczegółowe artykuły. Na ważne tematy. Sporo filozofii, psychologii, non-konformistycznych poglądów.

Czytanie tego bloga mnie uspokaja. Skłania też do refleksji nad ciągłą gonitwą za pracą, sprawdzaniem social media i byciem „na bieżąco”.

Rafał robi fantastyczną robotę i jakościowo bije na głowę większość blogów, jakie kiedykolwiek czytałem. Widać tutaj głębokie zainteresowanie poruszanym tematem i nastawienie na świetne treści, a nie budowanie bloga pod fejm i zasięgi.

Jedyny minus: rzadko pojawiają się nowe wpisy. A szkoda!

Blog Rafała

#3: wolnymbyc.pl

Biznes, finanse osobiste, inwestowanie w nieruchomości, praca zdalna… tematów na tym blogu jest sporo. Ale wszystkie są dla mnie ważne – dlatego regularnie zaglądam na bloga. Wpisy są szczegółowe, oparte na doświadczeniu autora.

Masa praktycznych porad do zastosowania u siebie, ale także spora dawka inspiracji. Czytanie tego bloga daje mi pozytywnego kopa motywacyjnego do pracy nad swoim biznesem (i innymi obszarami życia).

Blog wolnymbyc.pl

A Ty, jakie blogi polecasz?

Wiem, że to strasznie typowe, żeby zadawać na końcu wpisu pytanie i prosić o komentarze, ale… naprawdę chciałbym się dowiedzieć, co czytają moi czytelnicy. Stale szukam nowych źródeł fajnej wiedzy, więc podziel się linkami 🙂


Posted by

Cześć! Nazywam się Damian Rams i jestem konsultantem ds. analityki internetowej. Pomagam firmom wdrażać Google Analytics i inne narzędzia analityczne, a także optymalizować konwersję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.